Aktualności - Badania nad preparatem AY-PLC zakończone!

Dodano: 2014-12-08 09:46:03

Z dniem 08.12.14 zakończyliśmy badania naukowe nad preparatem AgroYeast PLC dedykowanym dla przeżuwaczy. Stworzony przez nas symbiotyk okazał się rewelacyjnym dodatkiem zwiekszającym mleczność krów nawet o 4 kg mleka na dzień na sztukę. Oczekujemy w chwili obecnej na opracowanie wyników zacieleń, ale z informacji, które już posiadamy wpływ AY-PLC jest pozytywny i znacznie podwyższa efektywność rozrodu bydła. Poniżej w skrócie podsumowanie i wnioski zawarte w opracowaniu badania naszego preparatu:

"Zastosowanie w żywieniu krów wysokomlecznych preparatu AgroYeast PLC, na bazie drożdży piwnych Saccharomyces cerevisiae oraz dedykowanego szczepu CNCM I-1077 w ilości 100g/dzień/krowa stwierdzono:

   -   istotny wzrost wydajności mlecznej krów o 4,23 kg mleka dziennie na sztukę,

   -   obniżenie poziomu mocznika i spadek liczby komórek somatycznych (LKS) w mleku,

   -   odnotowano lepszą kondycję krów, co świadczy o dodatnim wpływie na lepszy bilans energetyczny.

AgroYeast PLC na bazie drożdży piwnych Saccharomyces cerevisiae oraz dedykowanego szczepu CNCM I-1077, który stosowany w żywieniu krów o wydajności powyżej 9000 kg mleka od sztuki rocznie, spowodował wzrost wydajności, poprawił parametry jakościowe mleka – mniej mocznika i LKS. Stosowanie tego preparatu powoduje, że hodowca uzyskuje wyższe wpływy  z produkcji mleka."

Opracowanie badania zostało przygotowane przez Prof. dr hab. Witolda  Podkówkę (Uniwersytet Technologiczno- Przyrodniczy w Bydgoszczy)

Publikacja pełnego artykułu odbędzie się w najbliższym numerze "Hodowcy Bydła" w grudniu bieżącego roku.

Serdecznie zapraszamy do lektury i kontaktu z nami w przypadku zainteresowania produktem. Artykuł w formie elektronicznej będzie można uzyskać od nas po publikacji - w tej sprawie prosimy o kontakt z Panem Tomaszem Konczarkiem.